Filplast - pracodawca na piątkę

2019.02.14
Zwykle oceny dostają uczniowie. Dziś dowiemy się, jak praktykanci i stażyści oceniają firmę Filplast.

- Praca w firmie Filplast bardzo wiele mnie nauczyła. Oprócz obsługi maszyn i wykonywania pewnych prac manualnych na swoim stanowisku, nauczyłem się również pracy w grupie oraz przebyłem szkolenie BHP - mówi Radek Buras. - Bardzo podobają mu się godziny pracy oraz współpraca z pracownikami firmy. Są bardzo mili i pomocni. Spoko jest tutaj – dodaje. Uważa, że praca w firmie Filplast pozwala na ciągły rozwój. Na pytanie, jaką ocenę wystawiłby producentowi okien z Głogówka, odpowiada bez wahania – mocne pięć!

Podobną opinię ma Patryk Stolarczyk, który uczy się w Prudniku zawodu mechanik-monter maszyn i urządzeń. - Otacza mnie dobra ekipa. W pracy chodzi o to, żeby był przyjazny klimat - podkreśla. - Podczas stażu wyspecjalizowałem się w obsłudze zgrzewarek,  a to wszystko dzięki natychmiastowej pomocy pracowników. Poprawiła się również moja cierpliwość, skupienie i zacząłem zwracać wielką uwagę na staranność podczas wykonywania swoich obowiązków - podsumowuje.

Również Kuba Florczak podkreśla, że w firmie panuje bardzo dobra atmosfera. - Pracownicy są bardzo przyjaźni i pomocni. Staż dał mi lepszy start w karierą zawodową. Jest to coś fajnego i nowego. Nauczyłem się przygotowywania i czyszczenia blach, ale także pracy w grupie – wylicza. Firmę ocenia na piątkę.

Stażyści w dziale IT mogą swoją wiedzę i umiejętności wykorzystać do rozwiązywania realnych problemów. Oni również oceniają pracodawcę na piątkę. -  Pracowałem między innymi nad tworzeniem kodów kreskowych. Firma jest dobrze zorganizowana i dobrze mi się tu pracuje - opowiada Sebastian Antonów. - Poznałem struktury firmy i obowiązki w tej pracy. Dużo się nauczyłem. Zajmowałem się  między innymi tworzeniem baz danych. Praktyki tutaj dają dobry start w zawodzie - zapewnia Damian Szuster.

Julia Chrobok i Gosia Mulorz,
uczennice LO w Krapkowicach, praktykantki w firmie Filplast, autorki artykułu

 

Zobacz także: Dobry start!

Polecane artykuły

Pozostałe aktualności